Sponzorji:

USPEHI MLADIH NA DRŽAVNEM PRVENSTVU

Naši mladi šahisti so se udeležili 25. posamičnega šahovskega državnega prvenstva mladih v standardnem šahu in 19. državnega prvenstva v pospešenem šahu, ki sta potekala od 26.02. do 03.03.2018 v Portorožu.

Vsak otrok sanja o tem, da bo enkrat lahko tekmoval na državnem prvenstvu. Našim štirim mladim se je preko kvalifikacij uspelo uvrstiti na pet-dnevno državno prvenstvo v standardnem t.i. počasnem šahu (1h + 30sek/potezo), ko lahko partija traja tudi po več ur.

Ulla Muzel je igrala v konkurenci deklet do 10 let in je izmed 16 deklet zasedla 4. mesto z doseženimi 5,5 točkami od 9 partij. V predzadnji osmi partiji se je celo borila za stopničke, ampak je dobila premočno nasprotnico - na koncu drugouvrščeno Lano Sefič iz Kranja.

Vid Koritnik je igral v skupini fantov do 10 let in izmed 32 šahistov s 4,5 zmagami zasedel 16. mesto.

Anže Drama je igral v skupini fantov do 8 let in izmed 26 tekmovalcev s 4,0 točkami zasedel 18. mesto.

Naš četrti uvrščen na DP v standardnem šahu - Luka Kitak jev močni skupini izmed 31 šahistov do 12 let zasedel 28. mesto z zbranimi 3,5 točkami.

V soboto 03.03. pa je potekal turnir na državni ravni v pospešenem šahu kjer se je igralo na čas 10min + 5sek/potezo. Šmarske barve v skupini fantov do 8 let so zastopali Anže Drama, Nejc Šale, Jošt Ratej. Izmed 30 tekmovalcev v skupini so zasedli 18., 24. in 27. mesto. Ulla Muzel je tokrat zasedla 6. mesto izmed 25 deklet do starosto 10 let. V najmočnejši skupini fantov do 10 let pa je Vid Koritnik zasedel 13. mesto, Jakob Gobec 24. mesto, Vid Ratej 40. mesto in Lukas Ancelj 43. mesto izmed 51 tekmovalcev.

Seveda pa brez spremstva staršev ne gre...